O blogu

Jeśli dotarłeś do mojego bloga to zapewne już jesteś wspólnikiem spółki jawnej i masz pytania prawne, albo chcesz taką spółkę założyć.

Gratuluję – to dobry wybór i właściwe miejsce. Ten blog powstał właśnie z myślą o Tobie – przedsiębiorcy, którzy chce założyć spółkę, albo już  ją mają i potrzebuje z nią pomocy.

Znajdziesz tu podane w sposób zrozumiały, bez prawniczej nowomowy informacje jak założyć i prowadzić swoją spółkę.

Spółka to nie tylko jej założenie i wyrobienie pieczątki. Spółka jawna to wiele, wiele innych spraw w tym zmieniające się przepisy…. Przeczytasz tu też o zmianach prawa i jakie to będzie miało dla Ciebie konsekwencje.

Prowadzenie firmy to nie tylko jej stworzenie i rejestracja. Czekają na Ciebie umowy, regulaminy, zatrudnianie, zwalnianie pracowników, kontrahenci, niesolidni dłużnicy, przeterminowane płatności. Jak by tego było mało, za kolejnym rogiem czai się ZUS, skarbówka i kilka jeszcze instytucji publicznych stworzonych nie po to by Ci pomóc.

W tym codziennym przedsiębiorczym trudzie będziesz potrzebował pomocy prawnika rozumiejącego biznes 😉

Dlaczego zająłem się spółką jawną?

To pierwsza poważniejsza i najbardziej przystępna forma prowadzenia biznesu, zaraz po działalności gospodarczej i umowie spółki cywilnej. Z jednej strony łączy plusy działalności (uproszczona księgowość!), z drugiej podlega rejestracji w rej.przed. KRS. Jest jak na warunki spółki i rejestracji możliwie odformalizowana. Nie wymaga każdorazowej wycieczki do notariusza ze zmianą umowy, co ma wpływ na koszty jej uruchomienia.

Mimo już kilkunastu lat obowiązywania obecnych przepisów o spółce jawnej i jej działalności , nadal są problemy i pytania prawne związane z jej funkcjonowaniem.

Jeśli masz pytania, wątpliwości co do spółki jawnej – zapytaj wysyłając do mnie wiadomość, albo zostawiając komentarz pod jednym z wpisów.

Komentowanie do tego wpisu jest wyłączone.